Jak naladit Český Impuls?

Pusťte si Český Impuls na tranzistoráku!

Český Impuls vysílá na středních vlnách, AM 981 kHz, z vysílačů Líbeznice ve středních Čechách a Domamil na jižní Moravě. Signál pokrývá především střední a severní Čechy, jižní Moravu a Vysočinu, ale doletí i do části východních, západních a jižních Čech.

Ve večerních hodinách se proměňují příjmové podmínky, a tak náš signál naladili i posluchači ve Skandinávii, na Slovensku, ve Švýcarsku, Německu či Rumunsku. Střední vlny mají jak starší, tak novější přijímače, včetně většiny autorádií. Pásmo středních vln bývá označeno písmeny SV, CB, AM nebo MW.

Příjem Českého Impulsu na středních vlnách si lze zlepšit. Je možné, že vám poslech ruší některé elektrospotřebiče, např. zapnutý televizor, počítač, zářivky nebo nabíječka na telefon. Často pomůže pootočit rozhlasovým přijímačem nebo si rádio přenést do jiné části místnosti. Správné místo jistě brzy najdete.

Mapa pokrytí Českého Impulsu na středních vlnách v Čechách
Mapa pokrytí Českého Impulsu na středních vlnách na jižní Moravě a na Vysočině

Jak poslouchat Český Impuls na internetu?

Rádio Český Impuls je možné poslouchat přímo na našich stránkách. Kliknete na trojúhelníček a hned začnou hrát české písničky 60. až 80. let.

Další možností je náš flash přehrávač, který najdete na této stránce. Tady si snadno vyberete, jestli chcete poslouchat Český Impuls nebo naši mateřskou stanici, Ráááádio Impuls. Nebo můžete libovolně přepínat tam a zpátky. 🙂

Rádio Český Impuls lze poslouchat nejen na počítači, ale komfortně i na internetových rádiích. To jsou přenosné nebo stolní přijímače, jak jste zvyklí. Oproti klasickému rádiu nepřijímají signál ze středních vln, ale z internetu, např. z wi-fi. Internetová rádia fungují nezávisle na počítači. Podmínkou je mít přístup na internet.

Jak poslouchat Český Impuls na chytrém telefonu a tabletu?

Rádio Český Impuls hraje v mnoha aplikacích, např. play.cz, TuneIn či Pure Connect, které si můžete stáhnout chytrého telefonu nebo tabletu. Pokud využíváte jinou aplikaci, ve které není rádio Český Impuls zastoupeno, dejte nám vědět!

Hraje Český Impuls v kabelové televizi?

Hraje. Rádio Český Impuls můžete poslouchat v digitální kabelové televizi UPC. Jak naše vysílání naladit, zjistíte na stránkách UPC.

Český Impuls hraje i v televizoru

V Praze a širokém okolí je možné naladit Český Impuls v digitální televizi DVB-T. Vysíláme v regionální síti 4 na kanále 46. Váš televizor nebo set-top box nás naladí automaticky. V opačném případě spusťte ruční ladění. Na dálkovém ovládání si vyberete poslech rozhlasových stanic. Tlačítko může mít symbol:

Pokud ani tak Český Impuls na svém televizoru nenajdete, ujistěte se, že máte anténu nasměrovanou na vysílač Ládví, Strahov nebo Zelený pruh. Vysílání je šířeno s horizontální polarizací, proto i anténa by měla být umístěna horizontálně.

Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitální televizi DVB-T
Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitální televizi DVB-T

Vysíláme v digitálním rozhlase DAB

V Praze šíříme náš program v experimentálním vysílání digitálního rozhlasu DAB. Z vysílače Strahov vysíláme v modernějším III. pásmu na frekvenci 215.072 MHz (kanál 10D), které podporují všechny digitální přijímače DAB+. Z vysílače Žižkov je signál šířen v pásmu L na frekvenci 1466.656 MHz (kanál LI). Jeho příjem umožňují jen vybrané přístroje. Digitální přijímače DAB+ lze zakoupit ve specializovaných obchodech.

Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitálním rozhlase DAB ve III. pásmu
Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitálním rozhlase DAB ve III. pásmu
Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitálním rozhlase DAB v pásmu L
Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitálním rozhlase DAB v pásmu L

Zdroj map pokrytí: Český telekomunikační úřad a rádio Český Impuls

       Zobrazit/Skrýt diskuzi ⇊

145 thoughts on “Jak naladit Český Impuls?

 1. Dobrý den, velice rád bych si naladil nejen na internetu Český Impuls AM 981…-ale: zde ve Strakonicích ho nelze naladit .Uvažujete, prosím, o vykrytí signálu na vlně AM 981 někdy brzy tak, aby Vás slyšeli i posluchači z jihu Čech?
  Jsem velmi zvědavý na Vaši odpověď. Děkuji. Zdraví M.Dlouhý, Strakonice.

  1. Vážený pane Dlouhý, těší nás, že máte zájem o rádio Český Impuls. Odpověď Vás ale asi zklame. V této chvíli neplánujeme žádné další vysílače. Máte ale k dispozici poslech díky internetu – na počítači, tabletu, chytrém telefonu nebo velmi komfortně na internetovém rádiu. Budeme rádi, když nám zachováte přízeň.

  1. Milý pane Josefe, v Novém Jičíně lze Český Impuls poslouchat na internetu na těchto stránkách, příp. na chytrém telefonu nebo internetovém rádiu.

 2. Měli by jste při tom neustálem lákání posluchačů pro poslech impulzu na středních vlnách uvést že slyšitelnost je jen v Praze a okolí.Na vychodě země není ani stopa po signálu i na nejlepších přijímačich.

  1. Na Moravě vysíláme na středních vlnách, AM 981 kHz, z vysílače Domamil u Moravských Budějovic. Pokud náš signál k vám nedoletí, poslouchat rádio Český Impuls můžete na http://www.ceskyimpuls.cz, tedy na těchto stránkách, na chytrém telefonu, příp. na internetovém rádiu.

 3. Je škoda že český impuls lze zase naladit jen v Praze a okolí a na moravu se signál nedostane skoro vůbec.Digitální radio dab se na moravu dostane tak možná v mém příštím životě.Taktež přes televizi nejde na moravě naladit.Nedávno jsem se byl podívat po 20 . letech v Praze.Prošel jsem si Karlův most ,Staroměstské náměstí a Václavák a byl jsem překvapen kolik cizincú jsem potkal
  Česky mluvících obyvatel jsem potkal jen zřídka.Tak a už vím proč třeba Český impuls lze spíš naladit v Praze a okolí a né na Moravě. Vy hlavně hrajete pro cizince než pro obyvatele na Moravě. Tak Vám děkuji. S pozdravem Váš posluchač z Moravy/Zlínský kraj.

  1. Vážený pane Oto,
   rádio Český Impuls lze poslouchat i na Moravě. Stačí na těchto stránkách klepnout myší na přehrávač a už to hraje. Posluchači na jižní Moravě a Vysočině navíc můžou naladit středovlnný vysílač z Moravských Budějovic, AM 981 kHz.
   Český Impuls má dva vysílače na středních vlnách. Jeden v Čechách, jeden na Moravě. Rozhodně bych proto netvrdil, že Český Impuls lze naladit zase jen v Praze a okolí.

 4. Dobrý den, rád bych Český Impuls poslouchal prostřednictvím aplikace TuneIn, ale vaše rádio tam nejde nalézt. Co mohu udělat proto, aby to fungovalo. Děkuji.

  1. Dobrý den,
   na Váš popud jsme náš stream zaregistrovali i na tomto portále. Objevit v nabídce by se měl do dvou dnů. Už v tuto chvíli nás můžete poslouchat na stránkách http://www.ceskyimpuls.cz, které právě čtete.

 5. Dobrý den,
  koupil jsem si digitální rádio, a nenaladím Vaše vysílání v DAB+ (stav ze dne 9.10. lokalita Praha – Barrandov). Vypadli jste snad jako stanice z digitálního vysílání? Pokud ano, kdy se do něj vrátíte? Případně probíhá stále odstávka vysílačů, z nichž máte vysílat?
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Svatopluk Šroubek

  1. Milý pane Šroubku,
   rádia Český Impuls se v digitálním rozhlase DAB zase brzy dočkáte. Český Impuls je součástí experimentálního vysílání Českých radiokomunikací, které má v současnosti odstávku. Do éteru by se však mělo brzy vrátit.

  1. Milý pane Tokoši,
   těší nás Váš zájem o rádio Český Impuls. Na severní Moravě nás můžete poslouchat na internetu, takže např. na počítači, tabletu nebo internetovém rádiu. Jiný způsob distribuce v tuto chvíli neplánujeme.

 6. Dobrý den

  Jsem častým posluchačem Vašeho řádia. Před časem jse mi poslali adresu Vašeho streamu, který poslouchám v přehrávači VLC …, který je bohužel v poslední době nedostupný.
  Poradíte prosím?

  Děkuji za odpověď

  Z. Steklý

 7. Mám dotaz,zda se v posledních dnech nějak nezměnilo vysílání internetového vysílání Českého Impulsu. Bez problémů v internetovém rádiu (Pioneer X-HM72) hrál a v posledních dnech nejde spustit,ačkoliv v nabídce radií figuruje. Ostatní internetové stanice pracují normálně,takže v nějaké chybě připojení to není.
  Děkuji za odpověď. Dr.Okénka

  1. Náš internetový stream má novou adresu, kvůli zvýšení stability příjmu. Je nutné, aby výrobci internetových rádií tuto změnu zahrnuli do svých databází. Než se tak stane, můžete si Český Impuls vložil ručně do položky Přidané (Added) stanice.

 8. Rád poslouchám vaše ráááádio, ale chtěl bych poslouchat i vaší 2. stanici-Český Impuls, tu se mi však nedaří naladit, protože jsem z jižních Čech a až tam vaše rádiové vlny nedosahují, bohužel. Bude se v budoucnu rádiová síť pokrytí vaší mladší sestry rozšiřovat ? Děkuji a přeji vám hodně spokojených posluchačů,
  Pepa Němeček.

  1. Vážený pane Němečku,
   mrzí nás, že k Vám nedoletí náš středovlnný signál. Můžete nás však poslouchat na internetu, na těchto stránkách. Přejeme Vám příjemný poslech.

 9. Dobrý den, bude rádio Český Impuls nějakým způsobem řířeno i pro pokrytí střední Moravy? Vyřešil by to ideílně vysílač Brno-Kojál, příp. Jeseník-Praděd… Případně na satelitu?

  1. Vážený pane Jiří,
   děkujeme Vám za zájem o Český Impuls. Na střední Moravě nás můžete poslouchat na internetu, takže např. na chytrém telefonu, tabletu nebo internetovém rádiu. Další vysílače v tuto chvíli neplánujeme.

   1. Tak zkoumal jsem možnosti dále a vážně kapesní rádio z 60. let mi příjem nevyřeší… zkošel jsem různé přijímače a tak to dopadlo tak, že ty od Vietnamců z 90. let moc nefungovaly, hrály jen to silné a ten velmi starý přijímač se choval podobně a mám ještě 2 roky staré rádio Hyunday a ten v klidu hrál fakt dobře. No ale pulzoval se signálem a silnější-slabší jestli třeba nechytal zároveň Prahu a okolí Znojma, když je to na jedné frekvenci? Tak fakt si asi zakoupím nějaké Pure – rádio a dám si tam aji odkaz na rádio Český Impuls, však jste mi tohle poradili.

 10. Dobrý den, neslyším Vás na III. pásmu ze Strahova. Tak snad v září 2015 znovu naslyšenou. Nebudete někde v jiném III. pásmu třeba u Teleka? Zdravím Vás V.Šimůnek.

  1. Vážený pane Šimůnku,
   žádnou technickou změnu v tuto chvíli nepřipravujeme. Pokud by se Vám po Českém Impulsu stýskalo, poslouchat nás můžete i na středních vlnách, internetu a také digitálním televizoru nebo set-top boxu.
   Přejeme hezké prázdniny.

 11. Přeji krásný den. Předevčírem jsem se vrátil z elektro – radioamatérského tábora z Olbramkostela kousek od Znojma, kde jsme objevili vaše rádio a celých 11 dní jsme neposlouchali nic jiného. Je mi padesát, elektronikou a radiotechnikou se zabývám celý život. Nedokážu popsat, jakoradost jste mi udělali. Střední vlny ožily, signál s Domamilu perfektní. A obsah vysílání – no úžasné, tohle v éteru skutečně chybělo. Moje mládí, magnetofony… Perfektní rádio. Děkuji a držím palce.

  Bohužel bydlím v Klimkovicích pár kilometrů od Ostravy, kde samozřejmě pokrytí není. Přesto Český Impuls na 981 kHz hraje s dobrou anténou v noci, samozřejmě s charakterem DX přijmu prostorovou vlnou, což sice má svou romantiku, když to poslouchám na starém rádiu s magickým okem. Jsem radioamatér, za večer jsem si postavil AM vysílač malého výkonu asi 1 W do přizpůsobené drátové antény. Modulaci beru z internetu. Reprodukce je perfektní, tranzistoráky v blízkém okolé ožily. Frekvenci jsem dodržel 981 kHz,
  výkon a účinnost antény je malá, k žádnému rušení nedochází.

  Již se přede mnou ptalo více posluchačů, ale přesto se zeptám i já. Neplánujete výhledově pokrytí Severní Moravy a Slezska? Máme tu funkční vysílací středisko Svinov (pracoval jsem tam v 80.letech, tehdy stanice Hvězda…).
  Dnes je z vysílače šířen ČR2 10kW a Radio Dechovka 1kW. Myslíte, že by nebylo možné využít Českých radiokomunikací a z tohoto vysílače aspoň částečně pokrýt naši lokalitu? Myslím, že jeden kilowatt by stačil, ta Dechovka je slyšet docela daleko (ale ten žánr až tak nemusím).

  Děkuji mockrát za vaše vysílání. Zůstavám vašim posluchačem. Sám mám příjem vyřešen, ale jsem přesvědčen, že o vysílání na AM by byl velký zájem i v našem rázovitém regionu…

  Přeji hodně úspěchu. Posluchač Dan

  1. Vážený pane Dane,
   děkujeme za milá slova. Jsme rádi, že je Český Impuls Vaším novým kamarádem. Spuštění dalších vysílačů v tuhle chvíli není v plánu. Každý příznivce českých písniček 60. až 80. let může zvolit poslech na internetu. Příjem na středních vlnách má sice neopakovatelné kouzlo, ale i poslech na internetu má své přednosti. Přejeme Vám krásné chvíle s magickým okem.

  1. Milá paní Blanko,
   Český Impuls na FM nevysílá. Naše vysílání naladíte na středních vlnách, AM 981 kHz. Dále nás můžete poslouchat na těchto internetových stránkách a ve středních Čechách také na svém televizoru nebo set-top boxu.

 12. Dobrý den,mám dotaz zda Rádio Český Impuls bude vysílát digitálně v síti DVB-T po celé České Republice děkuji s pozdravem Petr Čermák.

  1. Dobrý den,
   Český Impuls vysílá v DVB-T ve středních Čechách. Rozšíření v tuto chvíli neplánujeme. Po celé republice lze Český Impuls poslouchat na těchto internetových stránkách.

  1. V tuto chvíli další vysílače neplánujeme. Na Olomoucku nás můžete poslouchat na těchto internetových stránkách. Přejeme příjemný poslech.

 13. Dobrý den,

  poslední dobou jsem pomalu přestávala poslouchat rozhlas, ono už mne to vlastně ani nebavilo. Vaše rádio je právě to, co tu chybělo!

  Pro mne je ta Vaše nejlepší ze všech stanic! Nádherné písničky, jedna hezčí než druhá. Hodně jich je i z mých mladých let , (je mi 55 let).

  Některé jsem neslyšela celé věky a teď se nemohu nabažit Všeho toho, co nám předkládáte Vy.

  Jen tak dál a tisíceré díky!!

  Vám Všem přeji krásný den a slunečné léto, zasloužíte si ho!

  Vaše spokojená a vytrvalá posluchačka

 14. Z jakého důvodu prosím vysíláte v digitálním rozhlase DAB+ oba Vaše okruhy monofonně a v tak nízké kvalitě, že nejdou poslouchat? Za odpověď předem děkuji. Petr Pilík

  1. Vážený pane Pilíku,
   jsme rádi, že máte zájem o vysílání Českého Impulsu i naší vlajkové lodi, Ráááádia Impuls. Program obou rádií vzniká monofonně, proto je tak šířen i v digitálním rozhlase DAB. Jak jistě víte, Český Impuls vysílá primárně na středních vlnách. Když pomineme několik nesmělých pokusů, na středních vlnách se v Evropě vysílá výhradně v monu. Středním vlnám podřizujeme veškeré programové prvky i technická opatření.

   Experimentální vysílání v digitálním rozhlase DAB je bonus pro fandy rozhlasového vysílání, kteří si již pořídili přijímače s DAB. Nejedná se v žádném případě o hlavní způsob distribuce našeho programu.

   To samé platí i o vysílání naší mateřské stanice, Ráááádia Impuls. Tu šíříme prioritně na VKV. Vysílací řetězec je proto uzpůsoben především pro toto pásmo a maximální posluchačský komfort na VKV.

   Stávající kvalita v DAB není v Evropě neobvyklá. Jako velký příznivec DAB pravidelně poslouchám naše rádia i v této normě. Narozdíl od Vás bych netvrdil, že se tato kvalita nedá poslouchat. Jak jsem již napsal, vysílání Českého Impulsu je uzpůsoben především pro střední vlny. Jejich příjem umožňuje drtivá většina přijímačů. Narozdíl od DAB, které zatím může přijímat několik stovek lidí.

   Věřím, že nám zachováte přízeň. Přejeme Vám krásné léto.

 15. Dobrý den, jsem velmi potěšen, že jsem zachytil vaši stanici Český Impuls na SV 981 kHz z Domamilu. Jsou tam pěkné písničky ale se šumem i když rádio otočím na správný směr. Prosím mohl by se o trochu zvýšit výkon na tom vysílači z Domamilu? My tu máme přece pahorkatinu a ne rovinu jak Praha a její okolí.
  Jiří Mareš Zastávka.

  1. Vážený pane Mareši, vysílač v Moravských Budějovicích má maximální povolený výkon. Nemáte v blízkosti přijímače nějaký přístroj, který ruší příjem středních vln? Např. monitor, počítač, plazmovou obrazovku, úspornou žárovku… Věříme, že se Vám podaří najít místo s ideálním příjmem a že Vám nic nebude rušit poslech českých písniček 60. až 80. let

 16. Dobrý den,
  není dnes nějaký problém na vysílači v Líbeznici? Poslouchám Vás ve Zdibech a najednou jste se mi ztratili.
  Díky za odpověď
  Helena

  1. Dobrý den,
   omlouváme se za výpadek vysílače Líbeznice, způsobený bouřkou. Do éteru se vrátíme co nejdříve. Na odstranění závady intenzivně pracujeme. Na http://www.ceskyimpuls.cz nás můžete poslouchat nerušeně dál.

 17. AM je hezké že propagujete ale raději bych poslouchal stream z netu než AM poslech,rozuměj šumění z AM není to co rád preferuji,je to spektrum které běžně šumí a tak volba AM pásma není zrovna štastná =)
  Bohužel jsem mimo dosah T-DAB vysílače Strahov a Regionálního multiplexu 4 tak lepší volbou je jasně internetový stream věřte mi =)

  1. A co takhle dohoda se současnými hráči na trhu tedy RTIcz a Teleko? na šíření Impuls AM pokrývají cca 55% ČR to vás neláká???

 18. Moc ráda bych jednou za život vyhrála,už jsem se několikrát za registrovala a nic.Vím,že to losujete,ale bylo by to moje přání děkují,že jsem Vám mohla napsat s pozdravem p. Hrbáčková

  1. Na Ostravsku lze poslouchat Český Impuls výhradně přes internet, např. na tabletu, chytrém telefonu nebo internetovém rádiu. Jiný způsob příjmu bohužel není možný.

 19. Jste báječné rádio,které hrajete nádherné písničky mýho mládí,které člověka pohladí na duši,zahřejí u srdíčka…Patří Vám za to velký dík…Jinak by tyhle krásné písničky zanikly..Já poslouchám na internetu,ale poslední dobou,stanice vypadává…a to mě mrzí…Nevím co s tím dělat…Jsem Vaší věrnou posluchačkou,poslouchám Vaše rádio celý den..Jsem z toho neštastná..Doufám,že se s tím dá něco udělat…Přeji Vám mnoho uspěchu ve Vaší práci v tomhle rádiu a věřím,že toto rádio budu poslouchat ještě mnoho let.Vaše věrná posluchačka Vlasta Juršová

  1. Vážená paní Juršová,
   děkujeme Vám za zprávu. Vaše informace předávám technickému oddělení. Pokusíme se najít řešení pro potíže, které popisujete.

   1. Odpovídáte na dotazy o problematickém příjmu. Mohlo by Vaše technické oddělení uveřejnit návod na drátovou antenu, která by nám zlepšila příjem? Dnešní radia mají většinou VKV. Mám radio s feritovou anténou a také antenní a uzemňovací zdířkou. Mohli byste dodat návod na zhotovení drátové anteny a nějakou jednoduchou propustí pouze pro SV abychom při silném vstupu neměli přebuzený vstup z jiných signálů? . K této žádosti jsem dospěl při čtení diskuse, kde si mnoho zájemců stěžuje na slabý a zašumnělý příjem. Mohli byste mi pokud uveřejníte plánky poslat upozornění s adresou, jak to najít? Děkuji za odpověď RJ Bílina

 20. Vaše radio,radio český impuls je báječné rádiO ,které hraje báječné písničky mýho mládí,které zahřejí jak na duši ,tak i u srdíčka.a svět mám hned veselejší.Za to Vám patří veliký dík..Ráda Vás poslouchám…At Vám to vydrží takhle lidem dělat radost co nejdéle.VaŠe věrná posluchačka VLASTA,…chtěla jsem se zeptat,mám asi 5cd léta60 až 80.Ráda bych Vám je darovala,a rozšířila Váš repertuár.Mnoho písniček jsem ještě neslyšela u Vás hrát,doufám,že bych Vám s tím udělala radost..Prosila bych o Vaše vyjádření…Děkuji

  1. Vážená paní Juršová,
   udělala jste nám velkou radost. Děkujeme Vám za milou nabídku. Náš hudební archiv je poměrně bohatý. Velmi citlivě z něj však vybíráme. Některé tituly hrajeme častěji, jiné fungují jako koření. Jednou za čas přijdou k chuti, ale kdyby jich bylo moc, mohly by přebít ty ostatní. Je to jako s kořením u jídla. Pokud jste některou z oblíbených písniček v našem programu ještě neslyšela, prostě jste na ni neměla štěstí. Možná Vás překvapíme už zítra, za týden, za měsíc… CD nám určitě neposílejte. Ve Vašich rukou jsou na správném místě. Velmi si však ceníme toho, že nám je chcete věnovat. Ta nabídka nás hřeje víc než samy disky. Budeme rádi, když Českému Impulsu zachováte přízeň i v budoucnu. Přejeme Vám hezký víkend.

  1. Vážený pane Vladimíre,
   na severní Moravě můžete Český Impuls poslouchat na internetu, tedy např. na počítači, chytrém telefonu nebo internetovém rádiu. Další rozšíření pokrytého území v tuto chvíli nepřipravujeme.

 21. Poslechová zpráva ze 7.5.2015 v 16.00 velmi pěkný signál ( 57)
  19.00 dtto občas únik (QSB)
  23.30 špatný signál (2-36)
  V nočních hodinách je to neposlouchatelné, neboť vysílač na Moravě má modulační zpoždění a ruší mi příjem i když je slabší signál. Je třeba modulační signály synchronizovat tj. do Líbeznic opozdit o cca 20 mikrosec proti vysílači v Domamil.
  Stanoviště posluchače: chata nedaleko města Plasy (Plzeň-sever) žádný EM smog v okolí. Na mapce dosahu v okolí přerušované čáry západním směrem.
  Zařízení: Riga 102, autorádio Tesla Spider SV+DV (nejlepší poslech Hi), Sony 304 (laciný RX velikosti dopisu)
  Toť zatím vše. Zdraví Vás Ota Chram. (roč. 1945) a držte se.
  P.S. Občas vysílejte nějakou dixielandovou skladbičku. Jsou i v češtině.
  Máte QSL lístky? Mám zájem!

 22. Dobnrý den,
  jak je vidět z mapek pokrytí signálem AM 981 kHz, je jasné, že se nedá tento signál zachytit v oblasti Rožnova pod Radhoštěm. Uvažujete o dalším vysilači, např. na Radhošti? Program Českého Impulsu by jistě uvítali i další posluchači. Písničky z 60-tých let by jistě byly pro mnohé mé vrstevníky balzámem na duši a vzpomínkou na mládí. V Rožnově se nedá spolehlivě naladit vysílání dig. televize ze 4 multiplexu.
  Zdraví Jan Roob, Rožnov p. Radhoštěm

  1. Vážený pane Roobe,
   těší nás Váš zájem o Český Impuls. V tuto chvíli nepřipravujeme žádný další vysílač. I v Rožnově pod Radhoštěm nás však můžete nerušeně poslouchat na internetu, např. prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu, počítače či na internetovém rádiu.

 23. Dobrý den,

  chválím vaše nové rádio. škoda jen, že nelze chytit na Moravě (Olomoucko).
  A.Vogel

  1. Vážený pane Horáku,
   nikdy neříkáme nikdy. V tuto chvíli ale žádný další vysílač nepřipravujeme. V Olomouci si Český Impuls můžete pustit na internetu. Budeme rádi, když i na Hané získáme nového posluchače. Přejeme Vám krásný víkend.

 24. Dobrý den mam na vás takový dotaz kdy budete mít signal na severní moravě já bydlím v Krnově okres Bruntál předem děkuji za odpověď Diviš Luděk

  1. Vážený pane Diviši, vysíláme na středních vlnách ze dvou vysílačů, a to ve středních Čechách a na jižní Moravě. Žádný další momentálně neplánujeme. I v Krnově můžete poslouchat naše vysílání díky internetu, např. na chytrém telefonu, tabletu nebo internetovém rádiu.

 25. Poslech rádia Český impuls na středních vlnách:
  O Velikonocích jsem byl na chalupě poblíž Domažlic (cca 500 m od hranic s Německem – cca 170 km od Prahy) a na radu známého – radioamatéra pokusil jsem se přijímat vaše vysílání. Nejprve jsem použil receiver SANSUI 6060 s připojenou vnější anténou cca 10 m dlouhou – s velmi dobrým výsledkem. Postupně jsem měnil přijímače za „horší“ a nakonec jsem je přijímal v uspokojivé kvalitě během denní doby na přijímač bývalé NDR JUNIOR ( s vnější anténou) . Bohužel nemám možnost kvalitu dokumentovat ve formátu .mp3, nahrával jsem na kazetu a podaří-li se mi převést audio do formátu .mp3, výsledek rád předám. S přijímačem ruské provenience SELENA jsem vaše vysílání přijímal (sice s šumem – který je pro tento přjímač typický) i na feritovou anténu.
  Přeji vám mnoho spokojených posluchačů a přál bych si rozšíření vašeho vysílání i do Západních Čech (a pokud by to bylo možné i zvýšení výkonu vysílače).
  S pozdravem
  váš posluchač
  V.Hrubý

 26. Díky za fantastické vysílání českých písniček z minulých let.Jsem opravdu nadšena a tato stanice a nápad hrát písničky 60-80 let je to nejlepší co se na rádiovém trhu nachází. Děkuji

 27. Poslouchám Vaše rádio pořád ale to druhé je asi jen pro Pepík soudem podle map. Jestli se pletu opravte mně Děkuji . Ostrava

  1. Milý pane Václave, děkujeme za zprávu. Nejsem si jist tím, na co se ptáte, ale snad jsem si Vaši zprávu dobře přeložil. Posloucháte Ráááádio Impuls a myslíte si, že náš bonusový program Český Impuls je jen pro obyvatele Prahy? Naopak, dělá nám radost každý posluchač.
   V Ostravě můžete Český Impuls poslouchat na internetu, tedy na počítači, tabletu, chytrém telefonu, případně velmi komfortně na internetovém rádiu. Mějte se hezky a hodně hezkých chvil s našimi rádii!

 28. Děkuji za tuhle důležitou stránku. Před půl rokem jsem koupila rádio a teprve teď už hrajete i u mně.

 29. Mr BRONNER Eric
  LANDRETHUN LE NORD
  FRANCE
  email: f1pyw@aol.com
  09thfebruary 2015

  Dear sir,

  My hobby is a monitoring radio signals on short wave band.

  I received your radio signal since north part of France.
  I hope this receptions reports will be interest to you,

  STATION : RADIO CESKY IMPULS
  DATE : 09/02/2015
  TIME : 2030Z at 2045Z
  FREQUENCY : 981khz
  MODE : A3E / AM
  RECEIVER : SDR RFSPACE
  ANTENNA : W3HH INDOOR
  REPORT : GOOD SIGNAL – 4/5 – SINPO : 44344
  DETAILS : CZECH PROGRAM AND MUSIC

  2044Z / JINGLE

  If the details in this report cheks with your station record and prove to be correct,
  I would be glad to receive your qsl card by email or letter to confirm my reception of your radio signal.

  I WISH FOR ALL RADIO CREW A GOOD WATCH

  BEST REGARDS
  MR BRONNER
  F1PYW

 30. Dobry den,
  moc, moc Vam dekuji ze vysilate na strednich vlnách.
  Posloucham Vas téměr vsude po cele naší malinke republice.
  Ja jenom doufam ze tato frekvence nezanikne.
  Drzim palce!

 31. Našel jsem vás náhodně, někdy před koncem roku na středních vlnách, kam příliš nechodím. Od té doby jsem přeladil svá rádia, a poslouchám často.
  Do kanceláře i za volant je to dobré vysílaní!!!
  Jen tak dál !

 32. Dobrý den, moc ráda poslouchám vaše radio Impuls, hlavně večer českou a slovenskou hudbu. Mrzí mě však, že se mně nedaří naladit na radiu ani na satelitu vaši novou frekvenci a to na Dobrošově okr. Náchod. Přeji hodně posluchačů a děkujem, že jste takové prima radio.

  1. Dobrý den, děkujeme za pochvalu i za zájem o Český Impuls. Na satelitu naše vysílání opravdu nenajdete. Pokud se Vám nedaří naladit naše vysílání na středních vlnách, k dispozici máte poslech přes internet http://www.ceskyimpuls.cz, např. přes chytrý telefon, na počítači nebo internetové rádio. Přejeme Vám krásný den a těšíme se na novou posluchačku.

 33. Dobrý den, chtěl by se zeptat jestli se dá naladit Český Impuls v digitální televizi
  DVB-T i v Brně? Předem děkuji.
  Jiří Kříž

  1. Dobrý den, v DVB-T nás bohužel v Brně nenaladíte, jen ve středních Čechách. V Brně můžete poslouchat Český Impuls na internetu, např. na počítači, chytrý telefon nebo internetové rádio. V současné době usilujeme o středovlnný vysílač pro jižní Moravu.

 34. Dobrý den,
  prosím o sdělení, kdy naladím český impuls v Moravskoslezském kraji.
  Tato stanice zde dlouho scházela. Je to paráda, jste prima.
  Děkuji za odpověď.
  Zdeněk Macošek

  1. Vážený pane Macošku,
   na severní Moravě nás můžete poslouchat na internetu http://www.ceskyimpuls.cz, takže na počítači, na internetovém rozhlasovém přijímači, příp. v mobilním telefonu.
   Přejeme Vám krásné Vánoce s Českým Impulsem.

 35. Dobrý den,zajímalo by mě,proč v Aši a okolí už 3 týdny nelze poslouchat Vaší stanici,hrozně to chrčí,děkuji.

  1. Vážená paní Evo, mrzí nás, že nemáte stoprocentní příjem. Ale pokud nás v Aši naladíte na středních vlnách, lze to považovat za malý zázrak. Aš bohužel nepatří do oblasti zaručeného příjmu. Jistější poslech vám v nejzápadnějších Čechách nabízí náš internetový přehrávač. Přejeme hezké chvíle s českými písničkami z 60. až 80. let.

 36. Poslouchám Český Impuls téměř od prvního dne, téměř každé pracovní odpoledne – na internetu.
  Děkuji za krásné, staré písničky z dob našeho mládí. Hlavně se mi líbí Plavci, Zelenáči, Ivo Jahelka, Wabi Daněk, Michal Tučný … apod. Hodně jich mám sice doma na LP deskách, ale není čas si je přehrát. Takhle to mám bez práce a až do zaměstnání 😉
  Teď zrovna hrajete Rosu na kolejích .. bezva!
  Jestli si chcete udělat puntík na mapě – tedy 795 01 Rýmařov, okres Bruntál.

 37. no, taky jsem si to tady přečetl.
  Jsem z východních čech, celkem to tady jde, ale protože jenom dosti špatně na středních vlnách, tak nic, a zkusím to v boskovicích, snad i tam, a ne li, nevadí, tady mám internet nanic, protože to padá, takže preferuji rádio, ale neříkám v nouzi sem budu chodit na střední protože českou hudbu mám rád.
  Od kdy vysíláte?
  Narazil jsem nato náhodou když jsem ladil rádio, ale protože jsem hýbal rádiem, naladilo se to, mám ještě volkmen což se dá a je to moje vzácnost.

 38. No jo to zase budou pražáci cílit na jižní Moravu až jim dojdou zákazníci na reklamu u nich. A budou si hrát na velké znalce vína a Moravy,že? Podobně jak to vidíme ted na
  TV Prima.

 39. Jsem posluchač ze severní Moravy a přečetl jsem si,že nebudete vysílat na Moravě.Ano správně jste přece ČESKÝ impuls.Tak si vysílejte a počítač mám puštěný ale né k vůli rádia.Ať se vám daří……………..

 40. Dobrý den, jsem posluchačkou ze severní Moravy. Kdy bude možno naladit
  vysílání Českého impulsu i v této lokaitě ?

  Děkuji a přeji hezký den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *