Jak naladit Český Impuls?

Pusťte si Český Impuls na tranzistoráku!

Český Impuls vysílá na středních vlnách, AM 981 kHz, z vysílačů Líbeznice ve středních Čechách a Domamil na jižní Moravě. Signál pokrývá především střední a severní Čechy, jižní Moravu a Vysočinu, ale doletí i do části východních, západních a jižních Čech.

Ve večerních hodinách se proměňují příjmové podmínky, a tak náš signál naladili i posluchači ve Skandinávii, na Slovensku, ve Švýcarsku, Německu či Rumunsku. Střední vlny mají jak starší, tak novější přijímače, včetně většiny autorádií. Pásmo středních vln bývá označeno písmeny SV, CB, AM nebo MW.

Příjem Českého Impulsu na středních vlnách si lze zlepšit. Je možné, že vám poslech ruší některé elektrospotřebiče, např. zapnutý televizor, počítač, zářivky nebo nabíječka na telefon. Často pomůže pootočit rozhlasovým přijímačem nebo si rádio přenést do jiné části místnosti. Správné místo jistě brzy najdete.

Mapa pokrytí Českého Impulsu na středních vlnách v Čechách
Mapa pokrytí Českého Impulsu na středních vlnách na jižní Moravě a na Vysočině

Jak poslouchat Český Impuls na internetu?

Rádio Český Impuls je možné poslouchat přímo na našich stránkách. Kliknete na trojúhelníček a hned začnou hrát české písničky 60. až 80. let.

Rádio Český Impuls lze poslouchat nejen na počítači, ale komfortně i na internetových rádiích. To jsou přenosné nebo stolní přijímače, jak jste zvyklí. Oproti klasickému rádiu nepřijímají signál ze středních vln, ale z internetu, např. z wi-fi. Internetová rádia fungují nezávisle na počítači. Podmínkou je mít přístup na internet.

Jak poslouchat Český Impuls na chytrém telefonu a tabletu?

Rádio Český Impuls hraje v mnoha aplikacích, např. play.cz, TuneIn či Pure Connect, které si můžete stáhnout do chytrého telefonu nebo tabletu. Pokud využíváte jinou aplikaci, ve které není rádio Český Impuls zastoupeno, dejte nám vědět!

Hraje Český Impuls v kabelové televizi?

Hraje. Rádio Český Impuls můžete poslouchat např. v digitální kabelové televizi UPC. Jak naše vysílání naladit, zjistíte na stránkách UPC.

Český Impuls hraje i v televizoru

V Praze a širokém okolí je možné naladit Český Impuls v digitální televizi DVB-T. Vysíláme v regionální síti 4 na kanále 46. Váš televizor nebo set-top box nás naladí automaticky. V opačném případě spusťte ruční ladění. Na dálkovém ovládání si vyberete poslech rozhlasových stanic. Tlačítko může mít symbol:

Pokud ani tak Český Impuls na svém televizoru nenajdete, ujistěte se, že máte anténu nasměrovanou na vysílač Ládví, Strahov nebo Zelený pruh. Vysílání je šířeno s horizontální polarizací, proto i anténa by měla být umístěna horizontálně.

Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitální televizi DVB-T
Mapa pokrytí Českého Impulsu v digitální televizi DVB-T

Hrajeme na chytrém televizoru

Na tzv. smart televizorech si můžeme stáhnout aplikaci pro poslech rozhlasových stanic, které vysílají na internetu, tedy i rádia Český Impuls.

Vysíláme v rozhlasovém pásmu DAB+

V Praze, Plzni a Ostravě šíříme náš program v pásmu DAB+. Na přijímači, který má pásmo DAB+, spusťte automatické ladění. Vyhledají se všechny stanice, v jejichž dosahu se nacházíte. Pak stačí zvolit Český Impuls a nerušeně poslouchat. Přijímače s pásmem DAB+ se dají koupit v obchodech s elektronikou a objevují se i v akčních nabídkách supermarketů. Nejlevnější modely stojí několik stovek.

Zdroj map pokrytí: Český telekomunikační úřad a rádio Český Impuls

       Zobrazit/Skrýt diskuzi ⇊

146 thoughts on “Jak naladit Český Impuls?

 1. Dobrý den,
  koupil jsem mamince DAB radiopřijímač do kuchyně a teď si spolu v Praze užíváme poslech ČESKÉHO Impulsu, ale bohužel maminka bydlí v Českých Budějovicích, kde Vás nenaladí ani na středních vlnách, ani v DVB-T. Uvažujete o rozšíření DAB vysílání k nám na český jih?
  Pěkný den!
  Petr

  1. Dobrý den,
   těší nás, že máte kvalitní poslech v pásmu DAB. Zatím rozšíření do jižních Čech bohužel nechystáme. Doporučujeme poslech na internetovém rádiu, které poskytuje srovnatelný komfort.

 2. Dobrý den, ráda bych si Váš 2. program naladila, ale bohužel. Bydlím blízko Rožnova pod Radhoštěm a zatím naladit tento program nelze. Poslouchám Váš 1. program a moc se mi líbí. Tak snad někdy budete mít vysílač blízko nás. Děkuji Ulrichová

  1. Milá paní Miluše, těší nás, že máte zájem o náš II. program, o rádio Český Impuls. Už dnes si nás můžete naladit na internetu, na http://www.ceskyimpuls.cz. Poslech je jednodušší, než se může zdát. Stačí klepnout na přehrávač. 🙂

 3. To vsechno si nemohu zapamatovat ani omylem Impuls posloucham namalrm radiu cili asi naAm981 kHz.aradio impuls mi prinasistale radost nejsem nejmladsi a nekdy bych prosil lehci otazku. Nic mene radiu impuls zdara tesim se na dalsi poslech tohoto bezvadneho radia ktere mi vyplnuje obcas moji samotu. s pozdravem jarda.

 4. Dobrý den chtěl bych se zeptat proč není radio český impuls v aplikaci Sledování.tv přes to že hlavní stanice tam je jsem ridic MKD a je to skvělý kdyz vas mohu poslochat po cele EU dekuji

 5. je mi 75 let r.i. mam rad protoze je mojim celodennim spolecnikem amoji radosti.aletakhle obsahly manual bych v kratkem case asi nedal.nicmene stale sleduji napovedu a snad mi nekdy zavolate a otazka bude snadnejsi.preji dobre vysilania rad toto radio posloucham. Spozdravem Jarda.

 6. Dobrý den.
  Nezapomeňte na moravské posluchače.Od června 2019 by mělo zahájit vysílání DAB+ z vysílače Kojál. Ten vzhledem ke své pozici a výšce pokryje velkou část území(posluchačů).Zatím musíme poslouchat přes internet,což nejde vždy a všude. Děkuji za skvělé a pohodové písničky.
  Libor

 7. Dobrý den . Přes veškeré pokusy se mi nedaří spustit rádio IMPULS ( Český Impuls ) Bydlím v Moravské Berouně . Je to kousek od Šternberka a Olomouce ( 25 km ) Prosím , pomozte mi rádio nastavit .Ráno když vstanu hned pouštím vaše rádio . Vypíná se až jdu spát . přála by jsem si poslouchat večerní IMPULS ….
  Děkuji eva
  Moc ráda vás poslouchám . Jste úžasní .

 8. Já když bylo slušné počasí jsem chytil Český Impuls 981 ve Španělsku ale ne všude,jen nad Barcelonou směrem na Zaragozu a i párkrát se mi ho podařilo chytit za velkou louží.

 9. Dobrý den mám dotaz zda plánujete něják rozšířit vysílaní do západních Čech rád poslouchám ale signál je mizerný a myslím že by to hodně lidí ocenilo sice se dá poslouchat na internetu ale ne vždy a při jízdě v autě by bylo dobré mít dobrý signál sice v zahraničí poslouchám přes internet ale spotřeba dat je značná. Jinak děkuji a přeji spoustu dalších úspěšných let. Děkuji s pozdravem Roman Štěpánek Západní Čechy Karlovarský kraj obec Rotava

  1. Dobrý den,
   v tomto ohledu Vás bohužel zklameme, další středovlnný vysílač nechystáme. Doporučit můžeme právě poslech na internetu, v plné kvalitě.

 10. Dobrý den,

  jste skvělé rádio pro nás, střední generaci. Jen mě mrzí, že opomíjíte nás, severní Moravu. Na PC vás naladíme, stejně jako na chytrém mobilním telefonu, ale starší generace, která má mobilní telefon „jen s tlačítky“ a navíc nemá internet, už musí ostrouhat mrkvičku. A přitom by vás poslouchala mnohem raději, než anglické odrhovačky na jiných rozhlasových stanicích. Je nějaká vize, že vás naladíme na přijímačích i v našem regionu na VKV/FM ? Děkuji za odpověď.
  Kovářová, Havířov

  1. Vážená paní Kovářová,
   rádi bychom vysílali na VKV, a to nejen na Severní Moravě. Pásmo je však obsazené. Doporučit proto můžeme poslech na internetu nebo v kabelové televizi. Nabízí plný posluchačský komfort.

 11. Dobrý den, již delší dobu poslouchám vaše rádio přes aplikaci play.cz v mobilu. Bohužel v poslední době (cca. 14 dní) vaše rádio v aplikaci nehraje. Jiná rádia ale fungují. Mám iPhone a nikdy to nezlobilo. Nevíte prosím, kde může být problém ? Předem děkuji a jsem s pozdravem.

  1. Vážený pane Severo,
   ověřili jsme funkčnost aplikace. Rádio Český Impuls hraje bezproblémově.

 12. Dobrý den, jsem z Třebíčska, kde je pokrytí signálem dobré, ale často cestuji i mimo region Vámi označený pokrytím signálu. Jste mé nejoblíbenější rádio a rád bych jej poslouchat i na pracovních cestách. Takže se ptám, jestli chystáte i rozšíření pokrytí nebo zesílení stávajícího signálu ? Děkuji za odpověď.

  1. Vážený pane Hlavino,
   těší nás, že máte zájem o vysílání rádia Český Impuls. Bohužel vás zklameme. Rozšíření signálu na středních vlnách neplánujeme.

 13. Dobrý den. S radiem Český impuls mezi radii z kabelové televize UPC mám smůlu. Poslech přímo na radiu v pásmu středních vln je nekvalitní, tak jinou možnost než přes internet v počítači nemám. Odkaz na web UPC, který uvádíte, nefunguje.

 14. Dobrý den,

  bude možné někdy možné stáhnout přehrávač i pro windows 8.1
  děkuji Milan Gill

 15. dobrý den zdraví pan chorvatovič rád bych řekl že rádio česky impuls je víborné rádio ale v jablonci na středních vlnách jde velice špatně prosím nešlo by vylepšit pokritý moc děkuji.

  1. Milý pane Chorvatoviči, v Jablonci nad Nisou je rádio Český Impuls dostupné na internetu. Věříme, že Vám tento způsob příjmu bude vyhovovat.

  1. Milý pane Martine,
   na Olomoucku nás můžete poslouchat na internetu, např. na chytrém telefonu, počítači nebo internetovém rádiu. Rozšíření vysílání na středních vlnách nechystáme. Věřím, že i poslech na internetu Vám přinese radost ze života.

  1. Milá paní Jano,
   v televizi v Německu jsme nikdy nevysílali.
   Je možné, že nás na svém televizoru posloucháte prostřednictvím internetu. Pomoc snad najdete v návodu ke svému televizoru. Omlouváme se za obecnou odpověď. Bohužel nemáme víc informací, abychom mohli být konkrétnější.

 16. Dobrý večer proč nevysílate i na VKV frekvenci věřím že by bylo ještě více posluchačů jelikož bydlím u Horažďovic tak ho bohužel nemám možnost naladit věřím ,že byto posluchči přivítali děkuji a přeji hezkou pohodu a poslech Vitvar.

  1. Dobrý den, pásmo VKV je plné, proto vysíláme na středních vlnách. I u Horažďovic nás můžete poslouchat na internetu, příp. v kabelové síti UPC. Přejeme příjemný poslech.

 17. Dobrý den . Bydlím 25 km od Olomouce a 15 km od Šternberka . Přímo Mor. Beroun .Na druhou stranu mám Bruntál asi 25 km a Ostrava 80 km . Nemúžu nikde naladit český rádio Impuls . Poradíte ? Moc děkuji . Eva

  1. Milá paní Evo, těší nás, že máte zájem o rádio Český Impuls. Poslouchejte nás na internetu na http://www.ceskyimpuls.cz, případně v naší aplikaci do chytrého telefonu. Hrajeme i v sítích kabelové televize UPC. Určitě najdete způsob, jak si Český Impuls pustit.

 18. Dobré ráno.Občas poslouchám Vaší stanici Český Impuls na kmitočtu 981kHz,ale je bohužel silně rušen na SV 981kHz v Plzni v panelácích na ulici mimo paneláky je možné jej poslouchat docela obstojně viz tabulka SINPO:22232 ,též Vás doma poslouchám přes INTERNET ,proč nevysíláte na VKV(87,5-:-108 MHz)kde je poslech bez rušení!!! Nebo přes DAB+ na kanále 12C Praha-ŽIŽKOV ???S pozdravem Petr

  1. Vážený pane Petře,
   pokud zachytíte naše středovlnné vysílání v Plzni, lze mluvit o malém zázraku. Plzeň se bohužel nachází mimo oblast zaručeného příjmu. V pásmu VKV bohužel nejsou k dispozici žádné smysluplné frekvence, pásmo je prakticky plné. V multiplexu, o kterém píšete, najdete pouze stanice Českého rozhlasu. Ani tento vysílač však není určen pro Plzeňsko. V západních Čechách lze rádio Český Impuls poslouchat v plné kvalitě na internetu, jak to děláte i Vy. Abonenti kabelové televize UPC si nás můžou pustit i v její síti.
   Těší nás, že máte zájem o naše rádio. A budeme rádi, když mezi našimi příznivci zůstanete i do budoucna.

 19. Dobrý den. Zajímalo by mě proč děláte z posluchačů blbce. Komentátor ohlásí že budou hrát hezky česky a hned tam dáte zahraničního zpěváka . Hrajete za hodinu osm cizích dalších pět slovenských ( a to je taky cizina ) a pak dvě české. Vskutku velmi české ráááádio. Pak se člověk nemůže divit že OSA vybere 900 milionů na poplatcích a nejvíce financí jde zahraničním autorům a zpěvákům. Tak-že česko příjde o miliony korun. To nemáme dost svých písniček????. Akorát vás může uklidnit to že nejste sami Český rádio sever je na tom taky tak. Nevím proč se nejmenuje mezi národní rádio.Vím že je demokracie tak ale proč nehrajete také Německy, Polsky, Rusky, Maďarsky, Chorvatsky a pod. Děkuji za informaci a přejí vám krásný den.
  S ůctou posluchač ze severu okr. Litoměřice

  1. Vážený pane Svobodo, jste si jistý, že posloucháte rádio Český Impuls? Hrajeme české písničky 60. až 80. let. Celý den. Výjimka potvrzuje pravidlo, a tak si jednou za hodinu pustíme slovenskou písničku. Naše databáze jiné písničky ani neobsahuje. Věříme, že budete s programem rádia Český Impuls spokojený.

  1. Milý pane Josefe, jsme rádi, že máte zájem o rádio Český Impuls. V tuto chvíli žádný další vysílač nepřipravujeme. Na Olomoucku si nás už teď můžete naladit v síti kabelové televize UPC nebo na internetu, např. na počítači, tabletu nebo velmi komfortně na internetovém rádiu.

 20. dobrý den zdraví panchorvatovič, rád bych poprosil o pokrytí českým impulzem i sever čech na středních vlnách jej nemohu naladit rád bych moc ale nejde to v digitálním rozhlase a na internetu je to dobré ale na středních vlnách mi to nejde jsem nevidomý a šum středních vln vnímám a tady v jablonci to prostě nejde děkuji moc.

  1. Vážený pane Chorvatoviči,
   jsme rádi, že máte zájem o rádio Český Impuls. V tuto chvíli nechystáme žádný další vysílač. Pokud příjem na středních vlnách není ve Vaší oblasti ideální, doporučujeme zmiňovaný poslech na internetu, příp. prostřednictvím kabelové televize UPC. Věříme, že našemu programu zůstanete věrný.

 21. Moc pekne hrajete,ja vas posloucham pres dab radio,akorad je skoda ze se tam nezobrazuji nazvy pisnicek.Tak at vam to vydrzi a hrajete stale tak pekne?to vam preje Marek.

  1. Milý pane Marku,
   děkujeme za pochvalu. Jsme rádi, že jste si našel cestu k rádiu Český Impuls i digitálnímu rozhlasu DAB. Názvy písniček v tuto chvíli zobrazují jen naše aplikace pro Android a Windows 10. Do budoucna tuto službu jistě rozšíříme i na další platformy.

 22. Dobrý den,
  nedávno jsem objevil tuto stanici na internetu. Skvěle se to poslouchá! Mám dotaz, kdy bude rozšířen signál i na Severní Moravu? Moje máma nemá internet ani UPC. Takovou stanicí by v rádiu poslouchala od rána do večera.
  Děkuji za odpověď, s pozdravem Palík
  Frýdek-Místek

  1. Vážený pane Pavlíku,
   jsme rádi, že se Vám rádio Český Impuls líbí. Žádný další vysílač v tuto chvíli neplánujeme. K dispozici tak zůstává zmiňovaný internet a kabelová televize.

  1. Dobrý den,
   do našeho vysílání se pravidelně hlásí posluchači i ze severní Moravy. Rádio Český Impuls si tu pustíte na internetu – v prohlížeči, na našich nových aplikacích, příp. na internetovém rádiu. Pokud využíváte služeb UPC, naladíte nás i v kabelové televizi. Přejeme příjemný poslech českých písniček 60. až 80. let. Celý den.

  1. Dobrý den,
   na Zlínsku můžete rádio Český Impuls poslouchat na internetu, tedy na počítači, chytrém telefonu, tabletu nebo internetovém rádiu. Třeba i za pomoci našeho nového přehrávače na http://www.ceskyimpuls.cz/prehravac/. Naše vysílání šíří i kabelová televize UPC.

 23. dobrý den četl že už je dab signál i na olomoucku bude i dosah v lošově za svatým kopečkem a od kdy děkuji

  1. Vážený pane Horáku,
   rádio Český Impuls vysílá v digitálním rozhlase DAB v experimentální síti Českých radiokomunikací. Ta zatím funguje pouze v Praze. Na Olomoucku naše vysílání můžete poslouchat na internetu, např. na internetovém rádiu, počítači, tabletu… K dispozici je aplikace pro systém Windows 10 a ode dneška i pro Androidy.

 24. SWL report:
  13. březen 2016
  Poslouchám Vaši stanici „Český impuls“ celodenně ve velmi dobré kvalitě.
  … přes internet 🙁

  Zbyněk, OK1MPX, Kangwon do, Dong-hae si, South Korea

 25. Dobrý den,
  byl jsem zklamán o vypnutí vysílače co byl na podzim spouštěn Žižkovský CRa-CRo DAB Praha rozhlas na 12C, kde jsem dotazoval proč není dostupný Váš signál a volali mi z ČTU že vypršela smlouva rozhlasových stanic na paketu 10D ze Strahova. Což jsem před Vánoci zjistil že to opět tento paket jede.
  Držím Vám palce v hezkém a poslouchatelném roznanitém žánru vysílání českého impulsu. Jiný ať Vaše sesterská stanice impuls se nedá vůbec poslouchat, hanebné proč za honbou celoplošného pokrytí této stanice se prostě jednoduše vypne stereo.
  Jsem posluchač od Hradce Králové přesněji u železniční stanice Dobřeníce a mám Vás tu doma na DABU 10D s velkou 14prvkovou yagi anténou namířenou na Prahu. Jsou chvíle kdy se ztratí signál ale zanedlouho zase nabíhá ale to jsou spíš vyjímky.
  Přes zimu jsem tu lvoil v éteru a přijímal i 7 paketů tři německé, polský a tři naše z česka.
  Přeji Vám všem hezký česko-impulsový den, sice byl i slunečný, teď tu u nás sněží…
  Šťastný Jiří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *